images 2
Γενικά

Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2024-25

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ.1, ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑΛ. για το σχολικό έτος 2024-2025 , οι σχολικές μονάδες φοίτησης των μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου καλούνται να ελέγξουν την ορθότητα των στοιχείων που έχουν καταχωριστεί στο πληροφοριακό σύστημα myschool, ώστε να αποφευχθούν τυχόν προβλήματα.

Για το λόγο αυτό σας καλούμε να συμπληρώσετε τα δύο (2) υποδείγματα Υπεύθυνων Δηλώσεων, που μπορείτε να κατεβάσετε σε μορφή αρχείου pdf από τους συνδέσμους που ακολουθούν. Επίσης, όσοι επιθυμούν μπορούν να υποβάλλουν τις υπεύθυνες δηλώσεις μέσω gov.gr. Προς διευκόλυνση σας δίνεται η διεύθυνση:

Οι συγκεκριμένες Υ.Δ. θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 22-04-2024, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr.

Επισημαίνεται ότι στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.